Prieš dvejus metus Kaune savo padalinį įkūrusi Socialinių mokslų kolegija (SMK) apie tokį spartų augimą nė nesvajojo – šiemet rugsėjį čia studijuos jau beveik 1300 studentų. Įkvėpti tokio stojančiųjų pasitikėjimo ir itin sklandžios integracijos į Kauno miestą, SMK strategai ėmėsi ambicingos plėtros: kitąmet kolegija įkurtuves švęs naujuose, jau savuose namuose Aleksote, šiomis dienomis architektai baiginėja ir viso naujutėlio studentų miestelio planą. Būtent čia iškils modernumu bei pažanga stebinantis mokslo ir studijų kompleksas, įsikurs ir skaitmeninių inovacijų centras – abiejų erdvėmis ir paslaugomis galės naudotis ne tik kolegijos studentai, bet ir miesto įmonės bei vietos bendruomenė.

„Nenuostabu, kad tokia sėkminga pradžia įkvepia dar didesniems darbams. Jaučiame ne tik apšilę kojas, bet ir jau gerokai įsitvirtinę, todėl ir mūsų plėtra Kaune vis drąsiau įsibėgėja. Įleidžiame šaknis, atsiranda partnerysčių, mus geriau ima pažinti ir verslas. Be to, tuoj nebetilpsime ir savo nuomojamose patalpose Vytauto gatvėje, verslo centre „Aušra“, kad ir kaip mus čia patiktų“, – apie plėtros būtinybę kalba I. Bilinskienė. 

Planuojama, kad kitų metų rugsėjo 1-ąją SMK Kaune duris atvers jau naujoje vietoje – viename gražiausių ir seniausių miesto rajonų Aleksote, kur šalia Kauno Botanikos sodo kolegija įsigijo sklypą su jame esančiu kultūrinio paveldo pastatu. Jis netrukus bus renovuotas. Čia ruošiamasi atidaryti skaitmeninį inovacijų centrą „Smart Society“ (liet. – sumani visuomenė), kurio tikslas bus padėti įmonėms kurti socialines, kultūrines, ekologines ir kitas inovacijas, į tai įtraukti ir kolegijos studentus, ir miestiečius. 

„Taip pat šiame centre numatyta įrengti kelias laboratorijas: medijų, edukacinių technologijų, tvaraus verslo. Jose įmonėms bus teikiamos įvairios paslaugos, ir tuo pačiu pastatas tarnaus kaip atvira bendros kūrybos, intelektinio potencialo, bendruomenės erdvė, kviečianti burtis, naudotis modernia infrastruktūra, kurti inovacijas, ieškoti pažangių sprendimų“, – sako I. Bilinskienė. 

Centro atidarymo data dar detalizuojama, o kol kas visos pastangos bus dedamos tam, kad laiku – 2021 metų rugsėjo 1-ąją – duris atvertų visiškai naujas 3500 kv. metrų keturių aukštų pastatas. Šiame mokslo ir studijų komplekse jau kitąmet įsikurs auditorijos ir kolegijos filialo administracija. 

„Viskas vystoma vienoje teritorijoje, projektas ruošiamas nuosekliai ir apgalvotai. Turime puikius konsultantus ir vystytojus, kurie išmano, ką daro. Tai bus itin modernus daugiafunkcis pastatas, kuris taps viso mūsų studentų miestelio centru. Dar anksti kalbėti apie konkrečias datas, kada bus baigta visa plėtra, bet naujas kolegijos pastatas šioje vietoje turi išdygti ne vėliau nei po metų“, – tikina Kauno filialo vadovė I. Bilinskienė. Kai turės savus namus, SMK Kaune tikisi priimti 800-900 naujų studentų kasmet. 

Sprendimu kurti filialą Kaune ir įsibėgėjančia plėtra šiame didmiestyje džiaugiasi ir SMK kanclerė, bendraįkūrėja ir bendraturtė Gabija Skučaitė. Anot ilgametės kolegijos vadovės, Kauno filialo idėja gimė neplanuotai, ekspromtu, bet tas entuziazmas, su kuriuo buvo imtasi darbo, taip visus įkvėpė, kad, atrodo, augimas jau nebesustabdomas. 

„Palankiai susidėliojo laikas, susiformavo puikus kolektyvas, pataikėme ant visiško Kauno miesto renesanso – visi ženklai rodė, kad turime čia būti. Atvažiuodavau ir galvodavau – koks Kaunas gražus, koks žalias, kiek jaunimo, kiek verslo, kiek veiksmo! Dabar jau aiškiai žinau, kad Kaunas yra ta vieta, kur turime būti ir kur turime augti, – įsitikinusi G. Skučaitė. – Turbūt todėl taip greitai įtikėjome ir nusprendėme, kad Kaune turime statyti savo patalpas ir plėstis, dar glaudžiau integruotis į miestą.“ 

Paklausta, ar filialas Kaune – paskutinis taškas nacionalinėje SMK plėtroje, kanclerė patikino, kad šiuo metu jau kalbamasi su potencialiais tarptautiniais partneriais, nes yra norinčių pagal licencines sutartis atstovauti kolegiją užsienyje. 

„Lietuvoje jau įsitvirtinome visuose trijuose didmiesčiuose, ir pagal šalies dydį tolesnė plėtra nebūtų logiška. Tikiu, kad ateityje tikrai būsime tarptautinis, pasaulinis prekės ženklas, tik tam dar turi būti įdėta daug darbo, nes yra daug formalių aplinkybių, kol kas tik aiškinamės galimybes“, – sako G. Skučaitė. 

Šiuo metu jos komanda dirba prie dviejų virtualių platformų kūrimo – jų pagalba bus galima švietimo paslaugas teikti ir nuotoliniu būdu į bet kurį pasaulio kampelį. „Skaitmeninės platformos suteikia progą be didelių investicijų ir fizinio buvimo užsienio šalyje sukurti be galo daug vertės. Tikiuosi, kad jau kitąmet SMK apie šį savo plėtros etapą galės papasakoti kur kas daugiau“, – intriguoja  SMK bendraįkūrėja G. Skučaitė.

Pastabas: Pateikiama tik dalis straipsnio, plačiau skaitykite SMK puslapyje.